Titul MBA za jménem

Jak lze získat titul MBA za jménem?

Titul MBA (Master of Business Administration) je v České republice považován za tzv. profesní titul v rámci celoživotního vzdělávání. Titul MBA se píše za jménem a není v ČR akademickým titulem dle zákona. Ve firmách se zahraniční účastí však může být profesní titul MBA vnímán lépe než tituly akademické dle zákona ČR.

Jakou uznatelnost má titul MBA z americké univerzity v České republice?

V USA je titul MBA magisterský stupeň vzdělání (magisterský stupeň vzdělání v ČR představují například tituly Mgr., MgA. či Ing.). V USA existuje také postgraduální studium Executive MBA. V České republice zatím není velké povědomí o tom, že tzv. exekutivní MBA studium je čistě manažerské vzdělávání pro manažery, kteří mají už nějakou praktickou manažerskou zkušenost. Během studia si manažeři mohou předávat zkušenosti z praxe a přínosem je především v praktičnosti programu. Těmto studujícím manažerům je z 99 % jedno, zda je MBA program uznán jako vysoká škola či nikoli, jde jim především o osobní rozvoj.

Titul MBA za jménem lze získat manažerským studiem na LIGS University

Nezáleží na tom, jestli jste z Plzně, Prahy, Ostravy, Olomouce, Hradce Králové, Brna nebo z jiného města České republiky. Záleží pouze na vašem odhodlání studovat a získat titul MBA (uvádí se za jménem). Studovat můžete moderní formou Interactive Online odkudkoliv (postačí vám odhodlání, časová investice a připojení k internetu).

Studenti, kteří u nás na LIGS University studují program Interactive Online MBA nebo exekutivní MBA dostávají americký vysokoškolský diplom a mohou používat titul MBA za jménem. Upozorňujeme je však, že tento diplom není v Česku na základě vysokoškolského zákona uznáván jako alikvóta tuzemského vzdělání.

Diplom a titul MBA

Jaké manažerské studijní programy MBA nabízíme?

Máte zájem o více informací ohledně studia MBA? Kontaktujte nás!

Máte-li jakýkoliv dotaz k manažerskému studiu na akreditované LIGS University, pište na e-mail: vavricka@ligsuniversity.cz.

Děkuji

Bc. Jan Vavřička, MBA
Manažer studijních programů
LIGS University
E-mail: vavricka@ligsuniversity.cz